Perníková chaloupka

"Kdy už pojedeme na tu pohádku?" Toto byla nejčastější otázka dětí, než jsme ve čtvrtek 18. října 2012 v rámci projektového dne vyjeli z Lipníka autobusem do Městského divadla ve Zlíně.

Do školy jsme došli ráno slavnostně oblečeni, nasedli do autobusu a jeli. Mnohé děti byly v divadle překvapeny kolik nás, dětí, tu je. Došli jsme do velkého vestibulu a krátce na to již bylo první zvonění. "Co to je?" Musíme si jít sednout na svá místa, divadlo za chvíli začíná. Sedli jsme si do pohodlných křesel a zhaslo se. A tak námi dlouho očekávaná pohádka o "Perníkové chaloupce" začala. Před námi se objevili na jevišti živí herci v pěkně namalovávaném lese, u perníkové chaloupky. Poznali jsme Jeníčka, Mařenku, tatínka, Ježibabku, Ježidědka. "Divadelní představení bylo moc pěkné.", pochvalovali si děti. Paní učitelka nám domluvila po skončení představení focení s herci na jevišti. Všichni jsme tam byli. Prohlédli jsme si kulisy a uviděli zblízka herce. Všem se nám v divadle moc líbilo, příště pojedeme moc rádi znovu.