Skip to content

5. letní olympiáda v Olomouci

5. letní olympiáda v Olomouci - článek z tisku

Letní olympiády se zúčastnili dva žáci naší školy - Vojtěch Žiga (8. třída) a Luciano Sivák (5. třída). Tito žáci byli nominováni jako nejlepší z Olomouckého kraje a jako jediní jej ve stolním tenise zastupovali. Do bojů o olympijskou medaili bylo nasazeno celkem 18 hráčů z 9 krajů.

Soutěžící byli zařazeni do skupin podle výkonnosti. Výkonnost se určovala podle dodatečných zápasů hraných mimo soutěž. Samotný turnaj byl rozdělen do skupin, kde přímou účast v samotném turnaji si zajistili pouze 2 hráči z každé skupiny. Odtud byli nalosováni do „pavouka“, který se hrál systémem KO. Stejný postup byl dodržen i ve čtyřhrách.

Ve dvouhrách se hráč Vojtěch Žiga probojoval až do finále. Zde prohrál 1:3 na sety. Byla to jeho jediná porážka v turnaji. Luciano Sivák obsadil, i přes svůj nízký věk (ve srovnání s protihráči), nádherné 10. místo. Čtyřhry hráli soutěžící Luciano Sivák a Vojtěch Žiga. Zde úspěšně obsadili 3. místo, které vybojovali i po psychicky vypjatých situacích.

Naším tajným přáním bylo obsazení jakéhokoliv bodovaného místa. Získání medaile se nám jevilo jako troufalý sen. S obrovskou radostí jsme proto přivítali 2. místo ve dvouhrách (5 bodů pro Olomoucký kraj). A navíc následné vítězství ve čtyřhře a obsazení 3. místa. Tím jsme přidali pro náš kraj další 4 body. Celkem tedy stolní tenis - 9 bodů.