Skip to content

Návštěva ve sběrném dvoře

V pátek 31. května jsme se byli podívat, jak u nás funguje sběrný dvůr. Toto zařízení provozují Technické služby města Lipník nad Bečvou a prostor je střežen kamerami.

Už víme, že na tomto místě se shromažďují, třídí a následně k likvidaci odváží odpad, který nepatří do popelnic a kontejnerů, např. elektronika (televize, pračky, počítače…), nábytek a podlahové krytiny (křesla, kuchyňské linky, postele, koberce, lina, dveře, okna…), dále třeba lustry, lampy, pneumatiky, žehličky, kočárky, autobaterie atd…

Překvapilo nás, jak bylo všude uklizeno, zameteno! Zaujal nás velký stroj, který lisuje do obrovských balíků papír z kontejnerů na tříděný odpad.

K práci ve sběrném dvoře není potřeba být vyučený, jen k obsluze vysokozdvižného vozíku nebo lisu na papír musí být zaměstnanec řádně proškolen.

Už víme, že nepotřebné věci se nesmí vyhazovat na černé skládky, ani odkládat k popelnicím. Právě na to tu máme sběrný dvůr. A nestojí nás to ani korunu, navíc máme jistotu, že odpad bude správně zlikvidován.

B. Prudilová

Foto: R. Nepustil

http://www.ts-lipnik.cz/povinne-zverejnovane-informace/sberny-dvur