Skip to content

Bezpečně na kole

Říká se „Duben – měsíc bezpečnosti v silniční dopravě“. Žáci naší SŠ a ZŠ se proto v uplynulém období zúčastnili hned několika akcí zaměřených na bezpečnost chodců a cyklistů v běžném silničním provozu.

Ve středu 18. dubna 2018 naše škola organizovala školní kolo v dopravní soutěži. Žáci si nejprve formou dopravních testů zopakovali své teoretické znalosti týkající se pravidel silničního provozu. A následně si své cyklistické dovednosti vyzkoušeli přímo na překážkové dráze.

Týden na to, v úterý 24. dubna 2018, jsme v Přerově soutěžili v okresním kole, které bylo organizováno pro žáky podobného typu škol z Přerova a Hranic. V konkurenci uvedených škol obsadili naši žáci druhé místo, těsně za domácími žáky z Přerova.

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 jsme absolvovali také interaktivní besedu se strážníky z řad městské policie (p. Tomkovou a p. Gottwaldovou) na téma „Dopravní výchova – bezpečně na kole“. Ta byla zaměřena nejen na aktivní znalost dopravních značek či vybavenost kola z hlediska bezpečnosti, ale i na řešení jednoduchých dopravních situací.

Mgr. Vít Koláček