Beseda k dopravní bezpečnosti 20. 5. 2013

20. 5. proběhla na naší škole pro 1., 2., 3., 4. a 5. třídu beseda na téma „Dopravní bezpečnost“. Příslušnice Městské policie v Lipníku n. B. si pro žáky 1. stupně připravily prezentaci za využití interaktivní tabule.

Beseda probíhala ve třídě s interaktivní tabulí na téma bezpečné přecházení vozovky. Žáci dostávali otázky týkající se toho, jak poznají členy městské a české policie, jaké mají oblečení, v jakých autech jezdí a jak se bezpečně přechází vozovka. Pak následovalo video, ve kterém vystupovala holčička z MŠ a jak se učí malé děti přecházet cestu. Holčička dostala malou opičku a té vysvětlovala správný postup při přecházení vozovky, po které straně chodníku se chodí, po které straně přechodu se přechází, jak se správně chovat při sáňkování, atd. Během cesty z MŠ hrála s maminkou hru, ve které odpovídala na otázky týkající se správného chování na ulici. Žáci byli odměněni reflexními odrazkami a omalovánkami. Dětem i učitelkám se beseda moc líbila a byla pro žáky velkým přínosem.

Vypracovaly: Mgr. Eva Čechová, Mgr. Zdenka Dohnalová